22 Nisan 2013 Pazartesi

Müslüm Gürses 2013 albüm dinle


muslum gurses vedaArabesk müziğin duayen ismi Müslüm Gürses‘in hayatını kaybetmesi ülkeyi yasa boğdu. Müslüm Baba vefatından önce binevi vasiyeti olarak bu albümün yapılmasını istedi. 15 Nisan 2013 tarihinde yani yarın çıkacak Veda albüm bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Müslüm Gürses Veda Albümü 2013
“Yeni ve lezzetli bir albüm bırakıyorum sevenlerime. Hakkınızı helal edin, dualarınızı esirgemeyin. Hayat bana zordu; ama güzeldi! …Hoşçakalın dostlarım…” Müslüm Gürses
‘Veda’nın kayıtları Müslüm Gürses hastaneye yatmadan önce tamamlanmıştı. Ancak sanatçının ailesinin isteği üzerine albüm, sanatçının ölümünün 40. gününün ardından müzikseverler ile buluşuyor.
Ameliyata girmeden önce albüm için üç şarkı daha okuyan Müslüm Gürses’in tek vasiyeti buydu: “Ölürsem albümün adını ‘Veda’ koyun…”
‘Müslüm Baba’ Veda”sını; büyük halk ozanlarının unutulmaz eserleriyle yapıyor… 11 eserden oluşan Veda albümünde, Mahzuni Şerif, Aşık Daimi, Yavuz Top, Mehmet Ali Metin, Selahattin Çelik ve Abdülkadir Algın gibi değerli isimlerin eserleri ile birlikte Anonim eserler de yer alıyor.
Albüm Listesi
1.Müslüm Gürses Ah Neyleyim Gönül
2.Müslüm Gürses Karadır Kaşların
3.Müslüm Gürses Bunca Gamı Bunca Derdi
4.Müslüm Gürses Pencereden El Eder
5.Müslüm Gürses İp Attım Ucu Kaldı
6.Müslüm Gürses Çaya İner Ağlarım
7.Müslüm Gürses Bülbülün Kanadı Sarı
8.Müslüm Gürses Kalenin Dibinde
9.Müslüm Gürses Duman Duman Olmuş (U.H)
10.Müslüm Gürses Ervah-ı Ezelde
11.Müslüm Gürses Bana Yücelerden Seyreden Dilber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Dikkat Yorum Yazamıyorsanız Bilgi Aşağıda
Eger Google Üyesi Degilseniz
Adı Url Secenegini Seciniz
Lütfen Size Yakışan Yorumları GöreLim